Norite keisti gyvenimą? Pradėkite valdyti savo emocijas

„Tikroji magija prasideda tada, kai supranti, kad iš tiesų gali būti savo emocijų šeimininku“, – įsitikinusi Rasa Disalvo, transformacijų mokytoja, aukštų rezultatų ir karjeros trenerė, „Galimybių akademijos“ lektorė. Naujų metų pradžioje dažnam kyla noras susiimti ir pradėti pildyti savo svajones: nuo sveikatos iššūkių, iki karjeros pokyčių. Ir tai nėra blogas startas. Bet jei norite pamatyti rezultatą, pasak pašnekovės, svarbu labai aiškiai išgryninti, kokia yra ta svajonė, ir nuolat dirbti su savimi, kad mūsų pačių blogos emocijos neužkirstų kelio galimybėms. 

„Jei nori pasiekti rezultatų, išpildyti svajones, iš naujo atrasti kibirkštį ir užsidegimą, reikia skirti tam laiko. Stebiuosi, kaip dažnai žmonės neskiria laiko pačiam svarbiausiam dalykui savo gyvenime. Juk, pavyzdžiui, pildant vaikų norus Kalėdoms tėvai vertėsi per galvą ieškodami labai konkrečių dovanų. Ieškome lėlės su trimis šuniukais, konkrečių kaladėlių, būtent tokios, o ne bet kokios mašinėlės – vaikai juk nenori tiesiog žaislų. Lygiai taip pat ir su svajonėmis: gyventi geriau, sveikiau, turtingiau yra per daug abstraktu“, – palygina R. Disalvo.

Jei norite pakeisti karjeros kryptį ar pradėti verslą nuo nulio, o gal turite sėkmingą karjerą, uždirbate puikų atlyginimą, bet giliai žinote, kad kažko trūksta? Pasak karjeros trenerės, visi pokyčiai turėtų prasidėti, pirmiausia, nuo labai aiškaus suvokimo ir vizijos, ko iš tiesų norite.

„Neužtenka apie tai pagalvoti vieną kartą, gruodžio 31 d. Suaugusiems išgryninti savo svajonę yra sunkiau nei vaikams. Tai tarsi netreniruoti raumenys, kuriuos reikia išjudinti. Svarbu nuolat skirti bent valandą ar kelias ir klausti savęs daugybės klausimų. Kaip aš noriu jaustis? Kokio darbo noriu, ar norėčiau dirbti iš namų, ar biure, o gal norėčiau keliauti? Ar norėčiau sukurti savo verslą? Su kokiais žmonėmis norėčiau dirbti?  Koks mano verslo planas? Kas man būtų įkvepiančiu lyderiu? O gal noriu dirbti kompanijoje? Kokia turėtų būti ta kompanija?“, – galimus klausimus vardija R. Disalvo ir priduria, kad galimybių aplinkui iš tiesų yra apstu, tačiau jas pamatyti ir nepraleisti jų pro šalį galima tik tada, kai aiškiai žinai savo tikslą.

Filosofiją pajuto savo kailiu

Online kursus karjeros pokyčių siekiantiems organizuojančioje „Galimybių akademijoje“ R. Disalvo veda mokymus apie magišką sėkmės formulę bei filosofiją, kurią patvirtina ir savo gyvenimo sėkmės istorija. Nuo pat mažens svajojusi gyventi JAV, Rasa dar mokyklos laikais kasmet rudenį skubėdavo į interneto kavines ir registruodavo savo šeimą žalios kortos loterijoje.

„Taip pat žaidžiau tinklinį, vykdavo daug varžybų, čempionatų. Vieną dieną, po treniruotės, kaip dabar pamenu, sėdint ant medinių kėdžių sporto salėje, trenerė pasakė, kad jos draugė Ilinojuje žino tinklinio trenerį, kuris ieško gerų žaidėjų. Visos mano komandos draugės nuklegėjo į rūbinę, tai nebuvo jų svajonė, jos gal net neišgirdo, o aš sustingau ir supratau, kad tai – mano šansas“, – prisimena R. Disalvo. 

Anuomet nusiųsti video įrašą treneriui į JAV Rasa neturėjo galimybių, tačiau netikėtai komanda išgirdo apie turnyrą, kurio laimėtojai vyktų į Kanadą atstovauti Lietuvai. „Pamaniau, Kanada juk netoli nuo Amerikos. Sunku net įsivaizduoti, kaip magiškai susidėliojo aplinkybės: laimėjome turnyrą prieš labai stiprią komandą, kurios iki tol niekada nebuvome nugalėję, išvykau į Kanadą, sutikau trenerį, gavau stipendiją, per 6 mėn. išmokau anglų kalbą, išlaikiau egzaminus ir, galiausiai, išvykau į JAV. Tada supratau, kad štai taip viskas vyksta. Nusileidusi lėktuvu pajutau, kad iš tiesų galiu pasiekti viską“, – sako jau 20 metų JAV gyvenanti transformacijų trenerė, kurios klientų sąraše šiandien yra įmonių vadovų, profesionalių sportininkų, Holivudo įžymybių ir startuolių įkūrėjų iš viso pasaulio. Pradėjusi mokyti kitus apie pokyčių sėkmę, Rasa sako pasijutusi, lyg dirbdama stebuklų srityje: „Kai žmonės pradeda matyti pasaulį kitaip, jie žengia ir kitokius žingsnius, kitaip bendrauja, kuria kitokius santykius –  tada pajunta ir kitokį rezultatą, kuris anksčiau atrodė nepasiekiamas“.

Savo emocijų šeimininkai

Ir iš tiesų, vien žinoti savo tikslą, dar neužtenka. Jei jau žinote, ko norite ir kaip norite jaustis, kitas žingsnis – pradėti leisti sau taip jaustis. Jei norite gyventi ramiau, pradėkite jaustis ramiau. Norite daugiau pinigų? Tai dažniausiai susiję su noru jausti laisvę – pradėkite jaustis laisviau. Tai labai svarbu norint iš tiesų leisti sau pamatyti visas galimybes. Dažnas galvojame atvirkščiai: kai aplinkybės susiklostys taip, kaip mums norisi, tada jausime laisvę, ramybę, džiaugsmą. Bet, iš tiesų, galima tą jausmą sukurti jau dabar. 

„Kiekvienas skleidžiame tam tikrą vibraciją, dažnį. Tai, ko mes norime, ir tai, kas esame, turi atitikti, tada tikslui pasiekti susidėlios ir aplinkybės.  O kiekvieno mūsų dažnį keičia emocijos. Meilė ir dėkingumas yra aukščiausios emocijos, baimė, neapykanta, nerimas – žemesnės. Svarbu suvokti, kad iš tiesų kiekvienas galime keisti savo emocijas. Prie to taip pat reikia kasdien dirbti, tačiau visi galime tapti savo emocijų šeimininkais. Pradedant, kad ir nuo paprasto dėkingumo už tai, ką jau turime“, – sako R. Disalvo. 

Pasak jos, žmonės dažnai mano, kad emocijos yra aplinkos veiksnių, kitų žmonių elgesio ar pasakytų/nepasakytų žodžių pasekmė, tačiau taip manyti – didžiausia klaida. Dalykus, kurie nutinka, ne visada galime kontroliuoti, tačiau galima pasirinkti, kaip mes į kiekvieną situaciją reaguojame. Pavyzdžiui, patyrus nedidelę avariją galite graužtis, skaičiuoti nuostolius, klausti „kodėl man?“ arba nuoširdžiai pasidžiaugti, kad visi liko sveiki. Jei užsuka netikėti svečiai, galite nerimauti, kad namuose netvarka, nelabai yra kuo pavaišinti, arba pasidžiaugti, kad praleisite vakarą geroje draugijoje. Būtent neigiamos emocijos, nerimas ir baimės dažnam užkerta kelią į bet kokias svajones. 

„Vienintelis dalykas, kas mus stabdo pasiekti bet ko, ko norime, yra mūsų mintys ir įsitikinimai apie pasaulį. Jei tikime, kad nėra galimybių ir neužteks pinigų tikslui įgyvendinti, tai yra tiesa. Jei tikime, kad aplink yra be galo daug galimybių ir galiu pasiekti visko, ko noriu, tai taip pat yra tiesa. Abi tiesios yra realios ir tik mes renkamės, kuria jų vadovautis“, – įsikvėpti geroms emocijoms pataria R. Disalvo.  

Online Mokymai. Veiklos vizijos dirbtuvės

Jei jaučiatės perdegus, išsekus, ar neužpildyta dabartineje karjeros rolėje, as tiesiog norite daugiau iš savo karjeros? …jūs esate ne viena…

Plačiau
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jums gali patikti: